TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2019 2. Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2019 2. Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı. FİKİR SENDEN DESTEK BİGG’DEN Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin…

Kısmi Süreli Aday Araştırmacı İstihdamı

TÜBİTAK, geleceğe yönelik temel stratejisini araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik ekosisteminde milli hedeflere odaklanmış, nitelikli bilgi ve nitelikli insan üzerine kurgulamaktadır. Bir ülkenin en önemli kaynağı genelde insan…

Kâtip Çelebi-Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı (Transforming Systems Through Partnerships) Çağrısı Açıldı

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki bilimsel ve teknolojik işbirliği çerçevesinde, koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yürütülen Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında TÜBİTAK ve Birleşik Krallık’taki fon ortaklarından Royal Academy of Engineering arasında Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı çağrısının ikincisi…

2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması İçin Başvurular Devam Ediyor

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek olan üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerine yönelik patent yarışması başvuruları devam ediyor.

ICT-AGRI-FOOD Proje Çağrısı Ön Duyurusu

ICT-AGRI-FOOD (ICT-enabled agri-food systems) projesi Ufuk 2020 Programı kapsamında desteklenen bir Era-Net Cofund projesidir.

ERA-NET FOSC Çağrısı Ön Duyurusu

Projeye, 20 farklı ülke ve 3 kıtadan (Avrupa, Afrika ve Latin Amerika) bölgesel veya ulusal bazda araştırmalara destek veren 24 farklı kuruluş katılmaktadır. Bu kapsamda, FOSC projesinin 2019 yılı çağrısının 02/12/2019 tarihi itibariyle açılması planlanmaktadır.

Bilim ve Toplum Programları Çağrı Metinleri Yayınlandı

Toplumda bilim kültürünün ve iletişiminin geliştirilmesini amaçlayan Bilim ve Toplum projeleri çağrı metinleri yayınlandı.

2211-Yurt İçi Lisansüstü Burs Programı 2019 Yılı Yeni Dönem Çağrıları Başvuruya Açıldı

Lisansüstü bursları kapsamında yürütülmekte olan alt programların 2019 yılı ilanlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Lütfen ilanları dikkatli bir şekilde inceleyiniz ve size en uygun olan programa başvuru yapınız. Aynı başvuru dönemi içinde yalnızca bir alt programa başvuru yapılabilir.

TÜBİTAK 2244-Sanayi Doktora Programı 2019 Yılı Çağrısı Başvuruya Açıldı

2244-Sanayi Doktora Programı 2019 yılı çağrısı başvuruya açılmıştır. Programa başvurular 13 Aralık 2019 tarihine kadar alınacaktır.

TÜBİTAK-ARDEB Programları Kapsamında Önemli İyileştirmeler Yapıldı

TÜBİTAK’ın 12 Ekim 2019 tarihinde yapılan Yönetim Kurulunda alınan karar doğrultusunda, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan programlar (1007 ve 1004 programları hariç) kapsamında önemli iyileştirmeler yapıldı.