Diyarbakır’dan Dünyaya Uzanan Başarı Öyküsü

İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Eczaneden Sanayiye Bir Başarı Hikâyesi” başlıklı sunum perşembe günü İstanbul Üniversitesi Rektörlük binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi.

MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne Katılım Gösterdik

İstanbul Teknokent olarak katılım gösterdiğimiz MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 23-24 Ekim tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

TÜBİTAK-ARDEB 1001 Programı 2019 Yılı 2. Dönem Başvurularına İlişkin Önemli Bilgilendirme

Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”nın 2019 yılı 2. dönem başvuruları 01 Ekim 2019 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır.

Asya Teknoparklar Birliği Teknokent’imizi Ziyaret Etti

Asian Science Park Association (ASPA) ‘Asya Teknoparklar Birliği’ Genel Sekreteri Kwon Sunkook ve Youngho Nam, 8 Ekim Salı günü İstanbul Teknokent’i ziyaret etti.

Entertech Sponsorluğunda Yarışlara Hazırlanan OTOBİL Takımı Teknofest 2019’da Ödül Aldı

Entertech sponsorluğunda yarışlara hazırlanan İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi “OTOBİL Elektrikli Otonom Araç Takımı”, Teknofest “Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışı”nı ikinci olarak tamamladı.

İstanbul Teknokent Entertech, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Yerini Aldı

17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havaalanı’nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne İstanbul Teknokent Entertech olarak katılım gösterdik.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 2. ARAŞTIRMA GRUPLARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve İÜC-PROTEK tarafından interdisipliner ve multidisipliner çalışmaların desteklenmesi amacıyla organize edilen İÜC 2. Araştırma Grupları Çalıştayı, İÜC Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı….

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin Buluşu Sayesinde Bebeklerdeki Bakteriyel Enfeksiyonlar Erken Teşhis Edilebilecek

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Zeynep Banu Güngör ve Prof. Dr. Özlem Balcı Ekmekçi, 1,5 yıllık bilimsel çalışmanın sonunda, bebeklerin yaşadığı enfeksiyona bağlı rahatsızlıkların…

26 Nisan Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası Etkinliği İstanbul TTO’nun Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Teknoloji Transfer Ofisi ve Adres Patent işbirliği ile Patent Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Patentlerin Ticarileştirilmesi ve Değerleme’ ve ‘Üniversitelerde Hak ve Gelir Dağılımı’ konulu panel, İÜC…