Beşinci ulaşım sistemi: Hyperloop

Teknoloji ile eş zamanlı olarak ulaşım sistemleri de gelişim gösteriyor. Uzmanlar tarafından beşinci ulaşım şekli olarak da ifade edilen Hyperloop taşıma sistemleri, özel olarak geliştirilmiş mıknatıs sistemleri sayesinde yerden 10 cm havada ilerliyor. Havası tamamen alınmış bir tüp içerisinde hareket eden Hyperloop taşıma sistemlerini geliştirmeye ve bir gerçeklik kazandırmaya yönelik girişimlerde bulunan ABD’li girişimci ve iş adamı Elon Musk hedefine bir adım daha yaklaşmıştı.

Dijital dünyanın oyunu: E-Spor

Günümüzde elektronik spor (e-spor) adında yeni bir kavramdan söz ediyoruz. Küresel anlamda trend konulardan birisi haline gelen E-Spor gün geçtikçe ticari ve dijital alanda önemini pekiştiriyor. Yalnızca bir ağ üzerinden dünyanın her ülkesinden insanları buluşturan bu kavram, özellikle Z Kuşağı tarafından benimseniyor ve büyük bir gelir kaynağı da oluşturuyor.

Dijital dünyanın en popüler kavramı: Sanal Gerçeklik

Teknoloji sektörünün son dönemlerde odaklandığı ve yatırımlarını hızlandırdığı Sanal Gerçeklik (VR), gün geçtikçe önem kazanmaya devam ediyor. Büyüyen pazarın yanı sıra, 5G teknolojisi ile farklı bir boyut kazanacak olan sanal gerçeklik sistemleri iş dünyasının geleceğin de de etkili olacak.

Sosyal Medyada Markanızı Pazarlamanın Püf Noktaları

Sosyal medya mecraları alternatif birer güç olarak yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Sosyal medya bir gereklilikten ziyade zorunluluk haline geldi. Dolasıyla büyük, orta ve küçük ölçekli kurum, kuruluş ve işletmeler bu mecralarda yatırımlarını arttırıyor. Sosyal medya mecralarında güçlü ve başarılı olmak bilinirliğinizi pekiştiriyor ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Sosyal medyada markanızı pazarlamanın püf noktalarını sizler için kaleme aldık.

Türkiye’nin Uzay Çalışmaları

Türkiye’nin uzay çalışmalarına yönelik projeleri daha çok uydu alanına yönelik olarak ilerlemeye devam ediyor. Türkiye uzay yetenekleri kapsamında “Yapay Uydular” kategorisinde yer alıyor.

Yeni Bir Üretim Anlayışı, Akıllı Tarım

Çağımızın bir gerekliliği olarak teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm giderek önemini arttırmaya devam ediyor. Son dönemlerde dijital dönüşüme bağlı olarak Endüstri 4.0 kavramı gündemi sıkça meşgul ediyor. Endüstri 4.0’ın ardından Tarım 4.0’ı da konuşmaya başladık. Tarımın dijitalleşmesi, akıllı tarım uygulamalarının geliştirilmesi, üretimde yeni araçların ve makinelerin kullanılması sonucunda tüm dünyada yeni bir üretim anlayışı kabul edilmeye başlandı.

2020’ye Damga Vuracak Dijital Trendler

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm 2020 yılı boyunca altın çağını yaşayacak diyebiliriz. Sosyal yaşamın ve iş dünyasının vazgeçilmezi haline gelen dijital dönüşüm..

Makine Zekâsı Nasıl Gelişiyor?

Geçmişte birçok filme konu olan makine ve yapay zekâ algoritması günümüz dünyasında hızla gelişmeye devam ediyor.

Endüstri Evrimleşmeye Devam Ediyor

İnsanoğlu, dünya üzerinde var olmaya başladığı andan itibaren üreterek varlığını sürdürebileceğini ve gelecek nesillere aktarabileceğini fark etmişti. Avcılık ve toplayıcılık ile atılan ilk adımların ardından tarım keşfedildi ve yerleşik hayatla birlikte üretim biçimlerinde de önemli değişimler oldu.

Çağın gücü: Bilgi

Veri madenciliği veya evrensel adıyla data mining kavramı, büyük miktardaki depolanmış verinin içinden geleceğin tahmin edilmesinde yardımcı olacak anlamlı ve yararlı bağlantılar ile kuralların, bilgisayar programları aracılığıyla aranmasını ve analizini kapsar.