TÜBİTAK BİDEB Eğitim Burs Programları İçin 2020 Yılı 2.Dönem Çağrıları Açıldı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2205- Lisans Burs Programı, 2210- Yurt İçi Yüksek Lisans Burs Programları ve 2211- Yurt İçi Doktora Burs Programları 2020 yılı 2. dönem çağrıları başvuruya açılmıştır.

Kâtip Çelebi-Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı (Transforming Systems Through Partnerships) Çağrısı Açıldı

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki bilimsel ve teknolojik iş birliği çerçevesinde, koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yürütülen Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında, endüstri ve akademi arasındaki stratejik bağlantıların kaliteyi artırması, üniversitelerin mühendislik bölümleri içinde inovasyon ve girişimciliğin teşvik edilmesi ve böylece mezunların istihdam edilebilirliğini arttırarak uygulamaya yönelik araştırma ve yenilik yoluyla ekonomik gelişmeyi hızlandırması amacıyla TÜBİTAK ve Royal Academy of Engineering arasında Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı çağrısı açılmıştır.

“Moleküler Biyoloji ve Genetik” Lisans Programını Tercih Eden Öğrencilere TÜBİTAK’tan Burs Müjdesi

TÜBİTAK, 2205-Lisans Burs Programı kapsamında burs verilen programlar arasına “Moleküler Biyoloji ve Genetik” bölümünü de ekledi. Artık Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda ilk 25.000’e girerek Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümüne yerleşen öğrencilerimiz de BİDEB’e başvurmaları halinde burs almaya hak kazanacak.

“H2020 Green Deal Call- International Networking Event” Kayıtları Açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 23 Ekim 2020 tarihinde çevrimiçi olarak “Horizon 2020 Green Deal Call International Networking Event” düzenlenecektir.

Hakem/İzleyici Değerlendirme Raporlarının Yalnızca E-İmza İle Gönderilmesi Şartı Getirildi

26.09.2020 tarihinden itibaren 1501, 1505, 1507, 1509 ve 1511 kodlu Destek Programları kapsamında Hakem ve İzleyici Değerlendirme Raporları YALNIZCA e-imza ile imzalanarak elektronik ortamda gönderilebilecektir.

Nadir Hastalıklarda Avrupa Ortak Programı 2021 Yılı Çağrısı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanında Açılacak

European Joint Programme on Rare Diseases (EJP RD), 2021 yılı uluslararası ortak araştırma projeleri çağrısında, nadir bir hastalıkla yaşayan insanların sağlık uygulamalarını ve günlük yaşamlarını daha iyi anlamak ve iyileştirmek için büyük önem taşıyan Sosyal ve Beşeri Bilimler üzerine araştırma projelerini destekleyecektir.

BİDEB 2218 Yurt İçi Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı 2020 Yılı Çağrısı

Ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla doktora sonrası araştırmacılara destek vermeye devam edilmektedir. Programın 2020 yılı Güz dönemi başvuruları 15 Eylül 2020  – 30 Ekim 2020 arasında alınacaktır.

“Yeşil Mutabakat” Çağrısı Sosyal Bilimler Başlıkları Proje Pazarı

“Yeşil Mutabakat” çağrısında “Alan 10: İklim Nötr ve Sürdürülebilir Avrupa’ya Geçişte Vatandaşların Güçlendirilmesi” altında yer alan Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı ile ilintili aşağıdaki başlıklara yönelik sanal proje pazarı etkinliği Net4Society Projesi kapsamında 27 Ekim 2020 tarihinde 10.00 – 15.30 (CET) saatleri arasında düzenlenecektir.

2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Final Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Final Yarışmasında 9 kategoride toplam 120 Proje değerlendirmeye alındı. Her kategoride jürilerin verdiği karar neticesinde Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Teşvik ödülleri sahibini buldu. Böylece final yarışmasında 38 proje ödül sahibi oldu.

Seyahat Desteği – AB Çerçeve Programı Kapsamındaki Çevrim İçi Etkinlikler Hakkında Duyuru

Seyahat Desteğine konu Ufuk2020 ve Ufuk Avrupa Programı’na yönelik olarak düzenlenen, katılım ücreti talep edilen çevrim içi etkinlikler için Seyahat Desteği’ne başvuru yapılabilmektedir. Destek başvurusunun onaylanması durumunda etkinlik katılım ücreti için destekten yararlanılabilmektedir.