Paylaş

Destekçileri arasında yer aldığımız Gelişen Teknoloji Günleri “GETEK’19” etkinliği IEEE İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa öğrenci kolu iş birliği ile 26-27 Kasım tarihleri arasında İÜC Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşti.

Sektörün önde gelen firmalarını ağırlayan etkinlikte birbirinden farklı teknoloji konuları konuşuldu. İstanbul Teknokent Entertech olarak katılım gösterdiğimiz etkinlikte standımıza öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin ilk gününde düzenlenen “Endüstri 4.0 “panelinde Fujitsu Genel Müdür Yardımcısı Emin Çalıklı, Fujitsu’nun geliştirdiği Kuantum İlhamlı bilgisayar ve Deep Learning gibi teknolojilerin geleceği hakkında konuşma yaptı. Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen “Blockchain” isimli panelde Dijital Para, Ödeal ve Koç Finan firmalarının yöneticileri konuşma yaptı.

TR Motor Güç Sistemleri CEO’su Dr. Osman Dur, “Yenilikçi Teknoloji Geliştirme Ekosistemi” üzerine görüşlerini aktardı. EAE Elektrik ve ROKETSAN temsilcileri panelist olarak etkinlikte yer aldı.

İki gün süren etkinlik, Start- Up’lar ile öğrencileri buluşturdu. Liberro’nun kurucusu Bülent Yılmaz öncülüğünde, Hadi’nin kurucularından Gökhan Örün ve DeveciTech (Enlil) kurucusu Kerem Erikçi girişimcilik üzerine bilgilerini katılımcılara aktardı.

Sektörün önde gelen firmaların sponsorluğuyla gerçekleşen etkinlik, yoğun katılımı ile İÜC Mühendislik Fakültesi’nde düzenlenen en büyük öğrenci kolu organizasyonu olma özelliği taşıdı.