İstanbul Üniversitesi ve Asis CT Akıllı Şehirler Alanında İş Birliği Protokolü İmzaladı

İstanbul Üniversitesi ile Asis CT arasında iş birliği protokolü, 19 Ekim Pazartesi Günü İstanbul Teknokent Entertech’te imzalandı.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 Yılı Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

FİKİR SENDEN DESTEK BİGG’DEN

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 200 Bin TL’lik hibe imkanı ile hayalini kurduğun projeyi hayata geçir. İstanbul Teknokent, Boğaziçi TTO ve Sakarya Teknokent paydaşlığındaki BİGG Programı’nın 1. aşama başvurusunu yapmak için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret et!

“TEYDEB 1507 Programı 2020 Yılı 1. Çağrısı” Sonuçları Açıklandı

Firmaların teknolojik rekabet gücünü artıracak Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla “1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Programı 2020 yılı 1. Çağrısı” proje değerlendirme sonuçları açıklandı. Çağrı kapsamında Entertech firmalarımızdan ARG3, HEXTECH GREEN, DAİMİA BİLİŞİM’in sunduğu projeler destek almaya hak kazandı.

“COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Program kapsamında, İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi, Viroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda Entertech firmalarından HN Veteriner Biyoteknoloji Kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz hocamızın projesi desteklenmeye hak kazandı.  

ARDEB “Covıd-19 Özel Proje” Çağrısı Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

COVID-19 salgınının mevcut ve öngörülen sorun ve etkilerinin sosyal ve beşerî bilimler perspektifinden incelenmesi, araştırılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında açılan “COVID-19 ve Toplum: Salgının Sosyal, Beşerî ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümler” başlıklı çağrıya sunulan projelerin bilimsel değerlendirme süreci tamamlandı.

1001 Projeleri’nin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

2019 yılı 2. döneminde “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında sunulan ve bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkân sağlanan projelerin değerlendirme çalışmaları tamamlandı. 2020 yılı 1. dönemini beklemeden tekrar başvuru yapmaya hak kazanan 101 proje yürütücüsünden 91’i başvuru yaptı, bilimsel değerlendirmeye alınan 91 projeden 44’ünün desteklenmesine karar verildi.

ARDEB 1001 Programı Kapsamında Üniversitemiz Öğretim Üyelerine Proje Desteği

TÜBİTAK ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nın 2019 yılı 2. dönem proje değerlendirme sonuçları açıklandı. Değerlendirmelerin ardından; İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa olmak üzere üniversitemiz öğretim üyelerinin projeleri destek almaya hak kazandı.

“COVID-19 Sürecinin Sucul Ekosistemler Üzerine Etkisi” Etkinliğine Davetlisiniz

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen “COVID- 19 Sürecinin Sucul Ekosistemler Üzerine Etkisi” konulu çevrim içi toplantı 10 Haziran Çarşamba günü saat 10:00’da düzenlenecektir.

2244 Sanayi Doktora Programı Başarılı Projeler Açıklandı

TÜBİTAK’ın uygulayıcı kuruluşu olduğu 2244 Sanayi Doktora Programı 2019 çağrısı sonuçları belli oldu. AlbertSolino, Bıçakcılar Medikal, Deva Holding, Hibrigen Biyoteknoloji firmaları ile iş birliği içerisinde sunduğumuz projeler destek almaya hak kazandı.

İHA Geliştirme Desteği Almaya Hak Kazanan Takımlar Belli Oldu

“5. Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması”nda üniversitemiz adına yarışan ve destek almaya hak kazanan İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa IEEE- ALÇİN, IEEE- İHA ve İÜCOPTERS takımlarımızı kutluyoruz.