“ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Ulusal Kongresi 2020” de Yerimizi Aldık

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle, 25-29 Kasım 2020 tarihleri arasında “Etkin Arayüzler ile Sonuç Odaklı Üniversite-Sanayi İşbirliği” teması ile sanal ortamda düzenlendi.

İstanbul Üniversitesi Akademisyenimiz Doç. Dr. Ayca Yıldız Peköz’e Kimya Endüstrisinden Ar-Ge Ödülü

Doç. Dr. Yıldız Peköz’ün projesi, kanser ve HIV gibi ağır hastalıklarda kullanılan ilaçların ağızda sebebiyet verdiği yaraları iyileştiren bir ilaç geliştirilmesini hedefliyor. Projenin nihai çıktısı dünya ilaç pazarında bir ilk olacak.

ARDEB 2020 Yılı 1. Dönem 1001 Projeleri’nin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

TÜBİTAK ARDEB 1001 – Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nın 2020 yılı 1. Dönem proje başvuruları değerlendirme süreci tamamlandı. Program kapsamında İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa (İÜC) olmak üzere üniversitemiz öğretim üyelerinin projeleri destek almaya hak kazandı.

“TÜBİTAK BİDEB 2237-B” Kapsamında “Sağlık Bilimleri Alanında Bilimsel Proje Yazma Eğitimi” Gerçekleşti

İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) öncülüğü ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Aydın’ın koordinatörlüğünde organize edilen “Sağlık Bilimleri Alanında Bilimsel Proje Yazma Eğitimi” 4-6 Kasım 2020 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi ve Asis CT Akıllı Şehirler Alanında İş Birliği Protokolü İmzaladı

İstanbul Üniversitesi ile Asis CT arasında iş birliği protokolü, 19 Ekim Pazartesi Günü İstanbul Teknokent Entertech’te imzalandı.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 Yılı Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

FİKİR SENDEN DESTEK BİGG’DEN

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 200 Bin TL’lik hibe imkanı ile hayalini kurduğun projeyi hayata geçir. İstanbul Teknokent, Boğaziçi TTO ve Sakarya Teknokent paydaşlığındaki BİGG Programı’nın 1. aşama başvurusunu yapmak için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret et!

“TEYDEB 1507 Programı 2020 Yılı 1. Çağrısı” Sonuçları Açıklandı

Firmaların teknolojik rekabet gücünü artıracak Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla “1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Programı 2020 yılı 1. Çağrısı” proje değerlendirme sonuçları açıklandı. Çağrı kapsamında Entertech firmalarımızdan ARG3, HEXTECH GREEN, DAİMİA BİLİŞİM’in sunduğu projeler destek almaya hak kazandı.

“COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Program kapsamında, İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi, Viroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda Entertech firmalarından HN Veteriner Biyoteknoloji Kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz hocamızın projesi desteklenmeye hak kazandı.  

ARDEB “Covıd-19 Özel Proje” Çağrısı Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

COVID-19 salgınının mevcut ve öngörülen sorun ve etkilerinin sosyal ve beşerî bilimler perspektifinden incelenmesi, araştırılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında açılan “COVID-19 ve Toplum: Salgının Sosyal, Beşerî ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümler” başlıklı çağrıya sunulan projelerin bilimsel değerlendirme süreci tamamlandı.

1001 Projeleri’nin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

2019 yılı 2. döneminde “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında sunulan ve bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkân sağlanan projelerin değerlendirme çalışmaları tamamlandı. 2020 yılı 1. dönemini beklemeden tekrar başvuru yapmaya hak kazanan 101 proje yürütücüsünden 91’i başvuru yaptı, bilimsel değerlendirmeye alınan 91 projeden 44’ünün desteklenmesine karar verildi.

ARDEB 1001 Programı Kapsamında Üniversitemiz Öğretim Üyelerine Proje Desteği

TÜBİTAK ARDEB 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nın 2019 yılı 2. dönem proje değerlendirme sonuçları açıklandı. Değerlendirmelerin ardından; İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa olmak üzere üniversitemiz öğretim üyelerinin projeleri destek almaya hak kazandı.

“COVID-19 Sürecinin Sucul Ekosistemler Üzerine Etkisi” Etkinliğine Davetlisiniz

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen “COVID- 19 Sürecinin Sucul Ekosistemler Üzerine Etkisi” konulu çevrim içi toplantı 10 Haziran Çarşamba günü saat 10:00’da düzenlenecektir.