2021 TTGV ÖDÜLLERİ

Ülkemizde teknolojinin gelişmesine katkı sunmak; teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge alanlarında başarılı örnekleri ödüllendirerek teşvik edici olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Ödülleri her yıl iki farklı alanda sahiplerini buluyor.

2021 TTGV Ödülleri  Dr. T. Fikret Yücel Ödülü ve Mehmet Şuhubi Ödülü kategorilerinde düzenleniyor.

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kategorisi: Ar-Ge, inovasyon, bilim ve teknoloji politikaları ve teknoloji yönetimi alanlarında Türkiye odaklı yapılmış araştırma çalışmalarını (tez, makale, yayın, vb.) desteklemek ve teşvik etmek amacıyla bu araştırma sahiplerine verilen ödüldür.

Mehmet Şuhubi Ödülü Kategorisi: Teknoloji ve inovasyon ekosisteminde görünürlük ve başarı hikayesi yakalamış girişimcilere ve/veya girişimcilik yoluyla teknoloji ekosistemine katkı sağlamış kişilere verilen ödüldür

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üstün Başarı Ödülleri için Başvurular Başladı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Üstün Başarı Ödülleri başvurularının başladığını duyurdu.
Başvurular 3 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.

TÜBA-GEBİP ve TESEP Ödülleri için 2021 Yılı Başvuruları Başladı

TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser Ödülleri (TÜBA-TESEP) Programları için 2021 yılı ödül başvuruları 30 Nisan 2021 Cuma gününe kadar yapılabilecek.

TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Duyurusu

2021 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından; Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri olmak üzere dört kategoride ödül verilecektir.

2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı ve 2247-D Ulusal Genç Araştırmacılar Programı 2021 Yılı Çağrıları Açılıyor!

TÜBİTAK, bilimin ve teknolojinin her alanında ülkemiz açısından çığır açıcı nitelikte gelişmeler sağlamaya yönelik hedefler içeren, alanında önemli boşlukları giderebilme ve araştırmacılara yeni bir bakış açısı kazandırabilme fırsatı sunan, önemli bir keşif ve/veya buluş yapma potansiyeli olan projelere ve bu projeleri gerçekleştirecek olan yurt içindeki bilim insanlarına 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı ve 2247-D Ulusal Genç Araştırmacılar Programı ile destek vermektedir.

2232-A Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı ve 2232-B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı 2021 Yılı Çağrıları Açılıyor!

TÜBİTAK, Ülkemiz açısından stratejik öneme sahip araştırma alanlarında yürütülecek projelere katkı sağlamak üzere, alanlarında yaptıkları üst seviye bilimsel ve/veya teknolojik çalışmalar ile temayüz etmiş ve yurt dışında çalışma deneyimi olan başta Türk bilim insanları olmak üzere genç ve deneyimli araştırmacıların yurt dışından Türkiye’ye gelmelerini teşvik etmek ve çalışmalarını Türkiye’nin önde gelen devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarında, 6550 Sayılı Kanun kapsamında yeterlik almış araştırma altyapılarında, kamu araştırma enstitülerinde, Ar-Ge veya tasarım merkezine sahip özel sektör kuruluşlarında veya teknoparklar bünyesinde Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinde sürdürebilmeleri için 2232-A Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı ve 2232-B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı ile destek vermektedir.

“ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Ulusal Kongresi 2020” de Yerimizi Aldık

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle, 25-29 Kasım 2020 tarihleri arasında “Etkin Arayüzler ile Sonuç Odaklı Üniversite-Sanayi İşbirliği” teması ile sanal ortamda düzenlendi.

İstanbul Üniversitesi Akademisyenimiz Doç. Dr. Ayca Yıldız Peköz’e Kimya Endüstrisinden Ar-Ge Ödülü

Doç. Dr. Yıldız Peköz’ün projesi, kanser ve HIV gibi ağır hastalıklarda kullanılan ilaçların ağızda sebebiyet verdiği yaraları iyileştiren bir ilaç geliştirilmesini hedefliyor. Projenin nihai çıktısı dünya ilaç pazarında bir ilk olacak.

ARDEB 2020 Yılı 1. Dönem 1001 Projeleri’nin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

TÜBİTAK ARDEB 1001 – Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nın 2020 yılı 1. Dönem proje başvuruları değerlendirme süreci tamamlandı. Program kapsamında İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa (İÜC) olmak üzere üniversitemiz öğretim üyelerinin projeleri destek almaya hak kazandı.

“TÜBİTAK BİDEB 2237-B” Kapsamında “Sağlık Bilimleri Alanında Bilimsel Proje Yazma Eğitimi” Gerçekleşti

İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) öncülüğü ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Aydın’ın koordinatörlüğünde organize edilen “Sağlık Bilimleri Alanında Bilimsel Proje Yazma Eğitimi” 4-6 Kasım 2020 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi ve Asis CT Akıllı Şehirler Alanında İş Birliği Protokolü İmzaladı

İstanbul Üniversitesi ile Asis CT arasında iş birliği protokolü, 19 Ekim Pazartesi Günü İstanbul Teknokent Entertech’te imzalandı.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 Yılı Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

FİKİR SENDEN DESTEK BİGG’DEN

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 200 Bin TL’lik hibe imkanı ile hayalini kurduğun projeyi hayata geçir. İstanbul Teknokent, Boğaziçi TTO ve Sakarya Teknokent paydaşlığındaki BİGG Programı’nın 1. aşama başvurusunu yapmak için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret et!